About You vstupuje na frankfurtskou burzu. Plánuje prodat 28,6 milionu akcií

About You vstupuje na frankfurtskou burzu. Plánuje prodat 28,6 milionu akcií

Německý internetový prodejce módy, který působí také Česku, aktuálně prodává své akcie s cenou 23 eur za kus, což celou společnost ohodnocuje na zhruba čtyři miliardy eur (v přepočtu na 101,7 miliardy korun). Za tuto cenu upsala 28,6 milionu nových akcií, dalších osm milionů akcií prodali stávající akcionáři.

Firma prodejem nových akcií plánuje získat až 744 milionů eur, v přepočtu tedy téměř 19 miliard korun. Finance chce využít k další zahraniční expanzi a také technologickému rozvoji celé společnosti.

Následuje konkurenci

Vstupem na burzu About You následuje krok svého hlavního konkurenta, kterým je taktéž německý módní e-shop Zalando. Ten na burzu vstoupil po šesti letech své existence, v roce 2014. Hodnota společnosti se po úpisu akcií pohybovala na částce 5,5 miliardy eur, po sedmi letech obchodování na burze se pak vyšplhala na 24,8 miliardy eur. Asi není překvapivé, že strmý vzrůst společnost zažívá především od propuknutí pandemie, která na nějakou dobu uzavřela kamenné prodejny oděvů.

About You na burzu vstupuje v pravý čas

Experti vstup About You na burzu právě v tuto chvíli hodnotí kladně, protože aktuálně trh internetové společnosti oceňuje více než dobře. Je možné, že se díky dobrému načasování firma dostane až k hodnotě 5,6 miliardy eur.

Online prodej módy zažívá zlaté časy

Za finanční rok od konce února online prodejce oblečení zvýšil své tržby meziročně o 57 % na 1,17 miliardy eur. V minulém čtvrtletí také poprvé od svého založení společnost vykázala kladný hrubý provozní zisk. A kdo se na jejích tržbách podílí? Více než z poloviny to jsou země z německy mluvícího regionu. Ve zbytku Evropy pak firma své tržby zvýšila o 145 %. Většina tržeb plyne z nákupů přes mobilní aplikaci.

About You už působí ve 23 evropských zemích, na český trh pak společnost vstoupila v říjnu roku 2018, tedy v těsném závěsu za konkurenčním Zalandem. Obě společnosti tak narušily dominantní postavení českého e-shopu Zoot, jenž dnes vlastní investiční skupina Natland. Ta nedávno podepsala dohodu o koupi firmy Digital People, která provozuje obchody Bibloo a Urban Store.

Zajímaví nováčci na frankfurtské burze

About You není jediným nováčkem frankfurtské burzy, kterého se vyplatí sledovat. První veřejnou nabídku akcií už mají za sebou například vývojářská firma SUSE, která prodává podnikové systémy na bázi Linuxu, prodejce ojetých vozů Auto1 či firma VantageTowers, jež spravuje infrastrukturu antén mobilního signálu Vodafonu. Každá ze zmíněných firem dokázala od investorů vybrat nižší miliardy eur. Chcete začít investovat do akcií? V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Autor: Finex.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *