Co si promyslet při výběru cestovního pojištění

Chcete si sjednat cestovní pojištění, které bude přesně vyhovovat vašemu účelu? Pak je na místě dobře vybírat. A podle čeho. Shrňme si základní parametry výběru:

· druh cestovního pojištění: Odvíjí se podle toho, jestli jedete na turistickou či pracovní cestu. Speciální pojištění také budete potřebovat, chcete-li se v zahraničí věnovat rizikovým sportům.

· pojistný limit: Při jeho stanovení berte v potaz všechna možná rizika.

· připojištění a rozsah asistenčních služeb: V rámci cestovního pojištění si můžete sjednat různá doplňková připojištění – zavazadel, storna zájezdu atd. I rozsah asistenčních služeb se u jednotlivých variant pojištění liší.

· destinace: Pro pojištění je důležité, jestli cestujete do evropské země či mimo Evropu.

· výluky: Vždy se seznamte s výlukami pojišťovny, u které uzavíráte cestovní pojištění. Předejdete tak rozčarování v případě neuznané pojistné události.

doba: Pojistit se můžete na dobu jednoho dne až jednoho roku. Pokud cestujete do zahraničí často, je možné uzavírat roční cestovní pojištění.

Komentáre k článku Co si promyslet při výběru cestovního pojištění (2)

  1. Ako by mal cestujúci vyberať poistný limit pri uzatváraní cestovného poistenia?

  2. Pri výbere poistného limitu by mal cestujúci zvážiť všetky možné riziká spojené s cestou, vrátane nákladov na možnú lekársku starostlivosť v danej krajine alebo nákladov na prípadné núdzové situácie.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥