Športové popoludnia ku dňu študentov

V tomto školskom roku pripadol Deň študentstva na piatok. A preto vznikla v Metodickom útvare TEV myšlienka usporiadať nie jeden, ale viac športových turnajov a v popoludňajších hodinách. Pani riaditeľka dala zelenú tejto myšlienke a súhlasila aj s uvoľnením hráčov z vyučovania od 14.30. Možno preto bol záujem o jednotlivé turnaje taký veľký.

V pondelok 13.11. minulého roku sa začal turnaj vo volejbale MIX. Po dramatických vzájomných súbojoch je konečné poradie nasledovné:

3. miesto „Ďuricovci“ 2.E

2. miesto „Áčkari“ 3.A

1. miesto „Deti Ďoďa Vojtka“- (Farkašová, Malejčíková, Novotná, Hlavňa, Badlik, Pástor)

Víťazi si zahrali exhibičný zápas s dnes už legendou školy, družstvom „Ďoďo Vojtko“. Výsledok sa dozviete neskôr.

V utorok bola štvrťročná hodnotiaca porada, a tak mali študenti čas na regeneráciu síl a taktickú prípravu na basketbalový turnaj chlapcov, ktorý sa konal v stredu 15.11. Do troch základných skupín nastúpilo 8 družstiev. Vo finálovej skupine chcelo každé družstvo zvíťaziť. Vyhrať môže však len jeden a tak sa zrodilo nasledovné poradie:

3. miesto „Depresívna

nepríčetnosť“ 4.E

2. miesto „Šarkane“ 1.B

1. miesto „B.H.B.V.B.“ 4.H

Teší nás, že sa minuloročným majstrom podarilo obhájiť titul aj tohto roku.

Azda najzaujímavejším sa zdal byť turnaj v sálovom futbale chlapcov. Vzhľadom na to, že sa doň prihlásilo 18 družstiev, losovanie do 2 skupín prebehlo už v predpoludňajších hodinách 16.11. Veľmi vyčerpávajúci zápas o prvenstvo vyhralo družstvo „Eska“, ktoré však bolo diskvalifikované za doping z inej školy. Teda konečné poradie turnaja bolo:

3. miesto „Áčko“ 3.A

2. miesto „FC Barca“ 2. roč.

1. miesto „Ftáci“ 2. roč.

Samozrejme opäť nasledoval zápas s „Ďoďom Vojtkom“.

Zápasy s „Ďoďom Vojtkom“ boli na programe v piatok. Výsledkom je obyčajné konštatovanie: Nikoho nemusí mrzieť, že prehral s týmto legendárnym družstvom, lebo Vojtkovci sa držia hesla pp Hudáčka: „Nie je dôležité zvíťaziť, ale neprehrať!“

A na záver: Ďakujeme všetkým účastníkom za výborné výkony, divákom za perfektnú kulisu, rozhodcom za obdivuhodnú výdrž a organizáciu týchto turnajov. Metodický útvar telesnej výchovy pripravuje: basketbalový turnaj dievčat a volejbalový turnaj D + CH.